HMC FRÉZOVACÍ POUZDRA
Charakteristiky HMC frézovacích pouzder
1) Mechanický upínací systém využívající
symetricky rozmístěných válečkových ložisek vyniká vysokou přesností a vysokým přeneseným kroutícím momentem
2) HMC upínací systém zaručuje házení do 
0,005 ve vzdálenosti 100 mm od čela upínače.
3) Kombinace příčných a podélných drážek 
Příčné drážky zajišťují rovnoměrnou pružnou deformaci upínací dutiny po celé délce stopky nástroje. Výsledkem je spolehlivé a přesné upnutí snižující chvění a vibrace nástroje. Tyto drážky slouží i ke stažení nečistot ze stopky nástroje.
4) Nástroj má velmi univerzální použití. Díky vysokému přenesenému kroutícímu momentu a vysoké přesnosti lze nástroj využít pro těžké hrubování i pro jemné dokončování. Pro různé průměry stopek nástrojů je možné použít redukce. Do HMC pouzdra je možné dále upnout kleštinová pouzdra nebo další upínače s válcovou stopkou.
Podélné drážky dále zvyšují schopnost pružné deformace upínacího průměru a tím zlepšují obemknutí stopky nástroje. Výsledkem je lepší souosost nástroje a upínače a vyšší přenesený kroutící moment, který je až 5000 Nm.
6) Symetrická konstrukce
7) Možné je chlazení středem nebo přírubou.
8) Pouzdro je možné dodat se šroubem pro nastavení vysunutí nástroje i pro chlazení středem
5) Díky zakalení povrchu při -100°C je                z materiálu odstraněn zbytkový austenit a pouzdra vynikají vysokou životností.
9) Je zaručena styková plocha více než 80% plochy kužele.
10) Pouzdra jsou dostupné v provedeních CAT, BT, SK a HSK.
Pouze kvalitní a precizní upínače umožní plně využít možnosti Vašeho stroje, zvyšují životnost vřetene a ložisek a prodlužují trvanlivosti nástrojů.